Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нов външен дълг за 2,5 млрд. евро

| обновено на 16.09.20 в 12:36
Снимка: capital.bg

България е поела нов външен дълг за 2,5 млрд. евро в две емисии – със срочност от 10 и от 30 години, информира програма "Хоризонт" на БНР.

Новото задължение е при много изгодна цена. Страната ни има право на нов дълг от 10 млрд. лева за цялата 2020 г. и до момента е поет за 1,2 млрд. лева като държавни ценни книжа.

Ресурсът ще бъде използван за рефинансиране на съществуващ дълг, за увеличаване на размера на фискалния резултат, за покриване на социално-икономическите мерки във връзка с Covid-19 и за финансиране на бюджетния дефицит, съобщи финансовият министър Кирил Ананиев. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Васил Терзиев и Екрем Имамоглу ще открият B40 в София

Най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40, ще се проведе в София между 24 и 25 февруари . Темата на софийското домакинство е "Бъдещето на Балканите: иновации, сътрудничество, зелен преход и растеж", а фокусът на българското..

публикувано на 19.02.25 в 17:54

Влак на българска жп компания катастрофира в Румъния, има жертва

Тежка влакова катастрофа с влак на българската фирма ПИМК е станала край Крайова, Румъния. По първоначална информация при инцидента е загинал  началник-влакът на частната българска компания, който е румънски гражданин.  По информация на румънската..

публикувано на 19.02.25 в 16:03

Изкуственият интелект създава нова реалност за работодатели и работници

В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората с висока квалификация и с по-високо заплащане. Най-малко засегнати са работните места, които..

публикувано на 19.02.25 в 13:50