България е поела нов външен дълг за 2,5 млрд. евро в две емисии – със срочност от 10 и от 30 години, информира програма "Хоризонт" на БНР.
Новото задължение е при много изгодна цена. Страната ни има право на нов дълг от 10 млрд. лева за цялата 2020 г. и до момента е поет за 1,2 млрд. лева като държавни ценни книжа.
Ресурсът ще бъде използван за рефинансиране на съществуващ дълг, за увеличаване на размера на фискалния резултат, за покриване на социално-икономическите мерки във връзка с Covid-19 и за финансиране на бюджетния дефицит, съобщи финансовият министър Кирил Ананиев.
Президентът Румен Радев свика днес заседание на Консултативния съвет за национална сигурност, посветено на рисковете и заплахите пред националната сигурност, произтичащи от разпространението на наркотични и упойващи вещества сред подрастващото..
Сняг вали над по-голямата част от страната страна, видимостта на Троянския проход е до 30 метра, а на Прохода на Републиката – до 50 метра, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Обилен е снеговалежът по автомагистрала "Струма" в..
Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в залите на Международния панаир в Пловдив, съобщава БТА. Тазгодишното 33-то издание на форума..
В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората..
Тежка влакова катастрофа с влак на българската фирма ПИМК е станала край Крайова, Румъния. По първоначална информация при инцидента е загинал..
На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик..