Търговията на дребно и технологиите са най-силно застъпените сектори, сред компаниите-финалисти в „Мениджър на годината“ 2020. Броят на заявилите участие в престижния конкурс бе 40, като до финала достигнаха 10 – представители на 5 български и 5 чуждестранни компании. Оценявани са по финансовите показатели, постигнати от компаниите им, по управленските практики, по личностните и лидерските им умения. Приходите на финалистите за миналата година са в размер на 3,4 млрд. лева.
И макар, че победителят в конкурса ще бъде излъчен за постиженията на компанията му преди кризата, специализирано жури ще задава въпроси и за влиянието на пандемията върху бизнеса и какви са работещите решения за минимизиране на щетите от нея.
"Първата голяма последица от пандемията за 2021 година ще бъде цялостното преструктуриране на веригите за доставки или отделните подчасти от тях. Смятам, че в това отношение България има нови шансове, стига да успее да създаде едно подходящо поле и климат, за да могат да се случат тези неща" – прогнозира Милена Драгийска - главен изпълнителен директор на компания от сектора на търговията.
"Предпазливост в потреблението. От една страна трябва да сме готови за конкурираме с ценова чувствителност, но и с това, че фокусът на потреблението ще се насочи към базисни продукти, но ще търси онази добавена стойност, от времето на вечно изглеждалото благоденствие преди Covid-19."
"Бизнес-урокът от пандемията е, че тя се превърна в най-добрата среда за това човек да упражни и развие уменията си за работа в криза, и реакция при непредвидени обстоятелства - изтъкна ръководителят на застрахователна компания Светла Несторова пред БНР.
"Моментът на глобална икономическа „пауза“, позволи и на много от мениджърите да преосмислят своите решения, вземани за бизнесите им досега и да пресметнат следващия си ход напред. Позицията, която дадена компания има на пазара и уважението сред нейните конкуренти, се постига повече с работата, която си извършил, за да достигнеш моментните си резултати и контакти, отколкото с получаването на дадена награда", сподели Светла Несторова, която е миналогодишният носител на отличието „Мениджър на годината“. Целта на конкурса е да отличи най-добрите лидери на компании, да вдъхнови всички останали и да създаде конкуренция, така че бизнес средата да се подобри, което е полезно за българската икономика.
Съставил: Йоан Колев
Снимки: manager.bgВ брой 61 на предаването слушайте: Писателката Здравка Евтимова за срещите си в българските училища по света и за участието си като специален гост на годишната конференция на АБУЧ Българинът от Париж Джонатан Ангелов - приказка ли е..
От 24 до 26 юли в Кюстендил ще се състои 21-вото издание на Международния фолклорен фестивал "Сребърна пафта" – празник на културното многообразие и танцовото изкуство от цял свят, предаде БТА. Фестивалът ще събере за поредна..
Образованието е ключът към нерешените проблеми на България, с които се борим над три десетилетия, то просветлява душите и има способността да постави основата на едно успешно общество – роля, в която водеща позиция имат учителите и следва те да..
България се появи в класация на италианското издание Il Messaggero, което препоръчва 10 от най-достъпните и нискобюджетни морски дестинации на Стария..
Климатичните промени силно влияят на земеделието в България, включително и на тютюнопроизводството. Затова се търсят сортове, способни да се справят със..