Христо Стоичков с номинация за дрийм тийма на всички времена

Българската футболна легенда Христо Стоичков е номиниран за най-добър ляв нападател в историята на футбола. Номинацията е в рамките на инициативата на авторитетното френско издание France Footbаll за определянето на идеалния отбор за всички времена.

Сред номинираните за най-добър ляв нападател са още 9 футболисти, сред които Кристиано Роналдо, Роналдиньо, Ривалдо и Карл-Хайнц Румениге.

Идеалната единайсеторка за всички времена ще бъде определена с гласовете на над 170 спортни журналисти от цял свят.

Стоичков е носител на "Златната топка" и „Златна обувка“. Влиза в идеалния състав на Световното първенство по футбол през 1994 г. в САЩ с отбелязани 6 попадения.  Пет пъти е избиран за Футболист № 1 на България.

България с 12 европейски медала в таекуондото

България се представи отлично на завършилото европейско клубно първенство по таекуондо за юноши и девойки в Загреб (Хърватия). Българските таекуондисти спечелиха 3 златни, 5 сребърни и 4 бронзови медала. Златото взеха Божидар Аврамов, Александър..

публикувано на 24.11.20 в 17:12
Юсеф Сбаи

Уличиха победителите в Софийския маратон за употреба на допинг

Победителите в Софийския маратон при жените и мъжете - украинката Виктория Хапилина и мароканецът Юсеф Сбаи са с временно спрени състезателни права заради положителни допинг проби от участието си в надпреварата, съобщи Athletics Integrity Unit...

публикувано на 18.11.20 в 14:08

Антъни Иванов с престижна победа на 200 м бътерфлай

Българският плувец Антъни Иванов спечели коронната си дисциплина 200 метра бътерфлай на силния турнир в Грийнсбъро (щат Северна Каролина, САЩ) и записа трето време в комбинираното класиране на плувния US Open. Надпреварата на голям басейн се провежда..

публикувано на 16.11.20 в 09:46