Българин стана пети на Световното първенство по културизъм

Снимка: личен архив

Николай Йончев се класира на 5-то място в категория „Класик Физик“ до 23-годишна възраст, на Световното първенство по културизъм в Клуж, Румъния. Преди това, българинът стана шампион на Държавното първенство по културизъм и фитнес у нас. Николай е печелил редица републикански и международни състезания по джудо и самбо, но през 2020 година приема предизвикателството на културизма. „Доволен съм от това, което постигнах, защото това е моето първо състезание“ – каза българският състезател и отправи благодарност към всички, които са го подкрепили. Освен усилената подготовка за състезанията по културизъм, младият спортист продължава да води тренировки по джудо и самбо за деца – занимание, което той определя като своя сбъдната мечта.