Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

ЖП транспортът и цифровизацията - приоритети на "Свързана България"

| обновено на 20.11.20 в 14:32
Снимка: архив

Модернизацията на жп транспорта и изграждането на цифрова инфраструктура са сред основните цели на третия стълб по Националния план за възстановяване и устойчивост, предаде БТА.

По време на онлайн дискусия за механизма „Свързана България“ за повишаване на конкурентоспособността и развитието на районите на страната, транспортният министър Росен Желязков каза, че заложените средства по тези пера са в размер на над 1,4 млрд. евро от европейския фонд за възстановяване от Covid-19.

"Проектите в Националния план за възстановяване и устойчивост трябва да станат бързо - до 2026 г., като 2/3 от парите трябва да се договорят през първите 2 години", каза вицепремиерът Томислав Дончев по време на дискусията, излъчена по видеоканала на инициативата.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Борбата с огнената стихия в Славянка продължава

Над 150 огнеборци продължават битката с пожара в западния дял на планината "Славянка". На гръцка територия се активираха няколко огнища и успяха да навлязат в наситена с хвойнови насаждения гора на българската територия. За да се спре..

публикувано на 08.08.24 в 15:53

Часът на Радио България по програма "Христо Ботев" - Брой 12

В дванайсетия брой на предаването, с водещ - Красимир Мартинов, слушайте: С какво българчета от чужбина свързват България – в контекста на резултатите от приключилите конкурсите за деца на Изпълнителната агенция за българите в чужбина;..

публикувано на 08.08.24 в 12:00

Заради обновяване временно спира Националната визовата система

Министърът на туризма Евтим Милошев и зам.-външният министър Мария Ангелиева обсъдиха облекчаването на издаването на визи в трети страни, откъдето постъпват множество заявки за работа в България и за туристически посещения, предаде БТА.  "Работим..

публикувано на 08.08.24 в 10:35