Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Гърция няма да изисква карантина и бързи тестове от шофьорите на тирове

Снимка: Радио Благоевград

Във връзка с влизащите в сила на 18 декември 2020 г. допълнителни мерки за пристигащи граждани в Гърция, независимо от националността им, посолството ни в Атина получи информация от Гръцката организация за обществено здраве (EODY), че изискваната 10-дневната карантина и бързи тестове за Сovid-19 не се отнасят за водачите на товарни камиони, информира Министерството на външните работи.

От Гръцката организация за обществено здраве потвърдиха, че практиката за извършване на бързи тестове за Сovid-19 на водачите на товарни камиони не е подновявана. Гърция няма да изисква бързи тестове за тях на входа на сухопътните ГКПП, независимо от входния пункт (отворени са Кулата-Промахон, Маказа-Нимфея, Илинден-Ексохи, Капитан Петко Войвода-Орменио). 

За шофьорите на товарни камиони не се отнася и 10-дневната карантина. Освен това за камионите продължава да не се прилага ограничението за преминаване само в часовата зона от 07.00 ч. до 23.00 ч. Запазва се изискването за представяне на QR код




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Сътрудничеството между САЩ и България ще продължи да се развива

Министърът на външните работи Георг Георгиев прие днес в МВнР Сюзън Фалатко, която пристигна в София преди няколко дни като временно управляващ посолството на САЩ в България. В съобщение на МВнР се посочва, че по време на срещата министър Георгиев и..

публикувано на 28.02.25 в 16:45
Димитър Манолов, президент на КТ ''Подкрепа''

КТ "Подкрепа" започва срещи с парламентарните групи в НС по темата за бюджета

През следващата седмица КТ "Подкрепа" започва серия от срещи с парламентарните групи в Народното събрание по темата за бюджета, съобщи БТА. По време на разговорите синдикатите ще предложат своите виждания за увеличението на заплатите в..

публикувано на 28.02.25 в 16:11

В небето над София полетяха цветни балони

В подкрепа на хората с редки болести, по обяд над София полетяха балони в различни цветове, съобщи БТА. Балоните бяха пуснати в двора на Александровска болница, където медицински специалисти, пациенти и техни близки се събраха по-рано днес на дискусия,..

публикувано на 28.02.25 в 14:56