Успешно завърши задачата по транспортирането на хуманитарна помощ до Хърватия, с която България подкрепя усилията за възстановяването на страната от опустошителното земетресение на 29 декември 2020 г., информира пресцентърът на военното министерство.
Представители на българското посолство в Загреб, на хърватската Служба "Гражданска защита", на хърватското Министерство на отбраната, както и на Европейската комисия присъстваха при разтоварването на самолетите, уточнява пресцентърът на МВнР.
Пред посланика на България в Хърватия Генка Георгиева флотилен адмирал Милан Жунич от Министерството на отбраната на Република Хърватия и Томислав Маревич, ръководител на Службата за оперативна готовност към "Гражданска защита", благодариха на държавата ни за бързата и своевременна реакция. Те определиха помощта като солидарност, която потвърждава силното приятелство между българския и хърватския народ, датиращо от векове.
До летището в Загреб са били осъществени три полета, с които са доставени палатки, одеяла, възглавници, радиатори, стоки от първа необходимост и друго оборудване. Освен с материална помощ, страната ни ще помогне и за възстановяването на две емблематични сгради, свързани с българската история.
На 30 декември 2020 г. Министерският съвет отпусна чрез бюджета на МВнР 100 000 евро в помощ на Хърватия за възстановяване от земетресението. Организирани са и спешни доставки на минерална вода за страната.
Снимки: БГНЕС, БТАНай-високата средна работна заплата в България е в София-град – 3388 лева, а най-ниската е в Смолян – 1617 лева. Това сочат данните на Националния статистически институт за декември 2024 година. Заради заплатите в столицата в целия Югозападен..
Бургаският зоопарк предлага контактни зони, в които посетителите могат да общуват с различни животни, пуснати свободно. Любителите на животните имат възможност да се снимат с тях и да ги нахранят от ръка. Зоните са достъпни целогодишно ,..
В дните от 14 до 16 февруари събитие под мотото "Любов и вино" ще позволи на софиянци и гостите на столицата ни да съвместят нашенския празник на виното Трифон Зарезан и западния Свети Валентин, известен като "ден на любовта". То ще се провежда..
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде..
Разширяването на свързаността между България и Турция е инвестиция в развитието на целия регион. Това заяви президентът Румен Радев на среща с министъра..