Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Саудитска Арабия отваря границите си и възобновява международните полети

След двуседмичното ограничение, въведено на 20 декември, заради появата на нов щам на коронавируса във Великобритания и други страни, от днес Рияд възобновява международните полети и влизането в страната през пристанища и сухопътни гранични пунктове, съобщава БТА.

Въпреки това, саудитското правителство налага някои ограничения за пристигащи от Великобритания, Южна Африка и други страни, където се е разпространил новият щам на Covid-19, който е смятан за по-заразен. Пристигащите от тези страни чужденци ще трябва да прекарат не по-малко от 14 дни извън Саудитска Арабия, а на влизане в страната трябва да представят отрицателен PCR тест.

Саудитските граждани ще могат да влизат направо в страната, но ще трябва да преминат 14-дневна карантина и да им се направят по два PCR теста - при пристигането и в края на периода на изолацията им.

В Саудитска Арабия са регистрирани близо 363 000 заразени с новия коронавирус, в това число над 6200 починали, припомня БТА.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Найден Тодоров получи най-високото румънско отличие за култура

На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик офицер" . "Тук сме, за да почетем днес вашия Маестро, когото смятам за национално съкровище,..

публикувано на 19.02.25 в 13:39

Столичното летище вече има нова визия и ново име

На тържествена церемония столичното летище бе наименувано “Васил Левски“, в присъствието на вицепремиера и министър на транспорта Гроздан Караджов, главният изпълнителен директор на оператор на аеропорта "СОФ Кънект" Хесус Кабайеро, представители на..

публикувано на 19.02.25 в 13:23

Мразовито време в средата на седмицата

В сряда , 19 февруари, минималните температури ще бъдат между минус 8 и минус 3°. В София ще е около минус 7°. През деня валежите от сняг в североизточните райони ще започнат да спират, но в Югоизточна България все още на много места снеговалежът..

публикувано на 18.02.25 в 18:10