Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Григор Димитров на четвъртфинал в Австралия след победа над световния №3

Снимка: БТА

Звездата на българския тенис Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия след победа над миналогодишния вицешампион и трети поставен Доминик Тийм. Нашият тенисист надви австриеца в три сета с 6:4, 6:4, 6:0 за близо два часа игра. "Това беше един от мачовете, през които трябваш да преминеш през сезона. Днес беше ден, в който всичко ми се получаваше. Успях да запазя концентрация, защото играх срещу един невероятен съперник. Щастлив съм, че достигнах до четвъртфиналите", заяви победителят. За място на полуфиналите Григор Димитров ще играе срещу дебютанта Аслан Карацев ок Русия, отстранил канадеца Феликс Оже-Алиасим.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Започва масирана телевизионна реклама на българския туризъм в 9 държави

Министерството на туризма организира широкомащабна международна рекламна кампания в каналите National Geographic и 24 Kitchen, част от групата на The Walt Disney Company и Warner Bros. Телевизионната реклама за промотиране на България като..

публикувано на 20.03.25 в 10:32

Протестиращи от обществените медии подариха на депутатите микроскоп

Синдикално протестно "студио" временно затвори движението по бул. "Цар Освободител" в центъра на София с призив за увеличение на заплащането в трите обществени медии - БТА, БНР и БНТ. Акцията е част от протеста на синдиката КНСБ пред..

публикувано на 20.03.25 в 10:20

За 13-ти път България е част от Световната седмица на парите

За поредна година България участва в инициативата Световна седмица на парите. Това е 13-то издание на Глобална кампания за повишаване на финансова грамотност на ученици у нас и продължава до 23 март. Организатор е Международната мрежа за финансово..

публикувано на 20.03.25 в 09:10