Много българи се завърнаха в родината заедно с децата си заради епидемията от коронавирус и с това е свързана новата мисия на неделните училища зад граница, казаха за БНР Снежина Мечева и Боянка Иванова, дългогодишни директори на българските училища в Лондон и Чикаго.
Някои от децата са родени в чужбина и вписването им в образователната система ще бъде успешно, само ако владеят българския език и познават българската култура, подчертаха те.
В момента училищата зад граница за българските деца наброяват 400 в 40 страни на 6 континента. Въпреки съфинансирането и методическата подкрепа от държавата ни, те съществуват основно благодарение на труда, средствата и ентусиазма на сънародниците ни.
Българският образователен център "Нов живот" в Чикаго отпразнува Рождество Христово – най-светлия и радостен празник, очакван и от децата, и от възрастните, съобщиха от институцията. "Гости на празника и тази година бяха представители на..
Българският посланик в Дания Драгомир Заков за първи път отвори врати за живеещите на улицата в Копенхаген, на която се намира българската резиденция. Събитието беше уважено от значителен брой съседи. Гостите имаха възможност да дегустират избрани..
Северино Кожухаров, съсобственик на в-к „БГ БЕН“, който излиза във Великобритания, връчи почетна награда за 2024 г. „най-добър партньор и активен принос за развитието на вестник „БГ БЕН“ на председателя на Агенцията за българите в чужбина Райна..
Международна конференция на тема "Изкуствен интелект в образованието: Пътят към иновативно преподаване и учене" ще събере от 4 до 6 април в Лондон..
Две българки, живеещи в Италия – Ирена Динкова и Мирослава Ценова, разработват проект "Онлайн психолог" , насочен към българите зад граница, които..