Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Алфа Рисърч": 6 или 7 политически партии влизат в следващия парламент

Снимка: alpharesearch.bg
От 6 до 7 партии могат да минат 4%-та бариера, но нито една политическа сила няма да е близо до парламентарно мнозинство. Това показва проучване на социологическата агенция "Алфа Рисърч", реализирано със собствени средства, в навечерието на парламентарните избори - в периода 27-30 март.

Увеличава се дистанцията между основните политически сили – ГЕРБ и БСП. Спадът при левицата е свързан отчасти с притеснения от гласуването сред по-възрастните й симпатизанти. Близки са позициите между третата и четвъртата политическа сила – "Има такъв народ" и ДПС, и петата и шестата – „Демократична България“ и „Изправи се! Мутри вън!“. По-ниска избирателна активност ще увеличи тежестта на ДПС и „Демократична България“, а на ВМРО ще позволи да мине 4%-та бариера.

Всеки десети от решилите да гласуват има сериозни притеснения заради Covid пандемията, а други 36% - „известни притеснения“.

Според проучването на Алфа Рисърч, реализирано със собствени средства, към момента готовност да отидат до урните изказват 51% от постоянно пребиваващите в България избиратели.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Община Варна се представя на туристическо изложение в Кишинев

Черноморската ни община Варна се представя на Международното изложение за туризъм и пътувания Tourism & Travel Expo , което се провежда в Кишинев, Молдова. Община Варна, заедно с още 11 български компании и общини, участват на информационен щанд..

публикувано на 15.02.25 в 14:51

100 леопардови гекона и 243 тарантули са задържали "Митниците" в операция на Интерпол

В рамките на операцията Thunder, координирана от Интерпол и Световната митническа организация, агенция "Митници" е задържала 100 леопардови гекона и 243 тарантули. Операцията е проведена през периода 11.11.2024 г. – 06.12.2024 г. с участието на..

публикувано на 15.02.25 в 10:33

БСП взима решение за избора на нов лидер

Днес и утре БСП провежда заседание на 51-вия си конгрес. Очаква се временният председател Атанас Зафиров да направи отчет за изминалия период. Делегатите трябва да гласуват и промени в Устава на партията, с които да се върне старото положение -..

публикувано на 15.02.25 в 10:18