Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Карантина и проследяваща гривна за българите пристигащи в Абу Даби

Снимка: Pixabay

Абу Даби изисква за пристигащите от България граждани PCR тест и карантина, като ще им се поставя и проследяваща гривна. Това предвиждат новите правила за влизане в емирството, които са в сила от 3 май 2021 г., съобщи българското външно министерство.  

Ваксинираните срещу коронавирус, пътниците от държави, които не са в категорията «зелени страни», включително и България, трябва да си направят PCR тест при пристигане в емирството, да се поставят под карантина за пет дни с проследяваща гривна, като друг PCR-тест се прави на четвъртия ден от пристигането в страната.  

На неваксинираните пътници, които влизат от България, е необходимо да се направи PCR тест при пристигане. Те трябва да се карантинират за 10 дни, като им се поставя проследяваща гривна и им се прави друг PCR тест на осмия ден.

Остава задължително и изискването за представяне преди всеки полет до и от Абу Даби на отрицателен PCR тест, направен до 72 часа преди пътуването. 

Ако се пътува през Абу Даби до Дубай или друго емирство е нужно входната виза да е издадена в Абу Даби. Туристически визи, издадени в Дубай или други емирства, се приемат само, ако пътникът е с произход «зелена държава», сред които България не е към момента.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Средната работна заплата в София е 3388 лева

Най-високата средна работна заплата в България е в София-град – 3388 лева, а най-ниската е в Смолян – 1617 лева. Това сочат данните на Националния статистически институт за декември 2024 година. Заради заплатите в столицата в целия Югозападен..

публикувано на 14.02.25 в 15:06

В зоопарка на Бургас животни и хора могат да общуват без прегради

Бургаският зоопарк предлага контактни зони, в които посетителите могат да общуват с различни животни, пуснати свободно. Любителите на животните имат възможност да се снимат с тях и да ги нахранят от ръка. Зоните са достъпни целогодишно ,..

публикувано на 14.02.25 в 10:05

Празникът "Любов и вино" съчетава традиции в центъра на София

В дните от 14 до 16 февруари събитие под мотото "Любов и вино" ще позволи на софиянци и гостите на столицата ни да съвместят нашенския празник на виното Трифон Зарезан и западния Свети Валентин, известен като "ден на любовта". То ще се провежда..

публикувано на 14.02.25 в 09:30