Йосиф Миладинов завърши осми на 100 м бътерфлай в Токио

Осемнайсетгодишният плувец Йосиф Миладинов завърши на осмо място във финала на 100 бътерфлай на олимпиадата в Токио. Представянето му е голямо постижение, тъй като страната ни не е имала финалист в плуването от олимпийските игри в Сеул през 1988 г.

Българският дебютант влезе с четвърто време във финала и обясни осмото си място с това, че не се е чувствал много добре. “Физически накрая много се изморих, едва си изкарвах ръцете от водата. Вчера си починах доста, не знам какво стана", коментира той. Йосиф Миладинов благодари за подкрепата от родината и дори се извини, че не е оправдал очакванията за по-добро класиране.