Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Метеорологична прогноза за времето в България на 07.08.2021 г.

Код зелено за поносими летни горещини над цялата страна

Снимка: БГНЕС


В събота над България ще е слънчево. Ще духа слаб северозападен вятър, в Източна България  - умерен северен. Максималните температури ще са между 28° и 33°, в крайните югозападни райони до 35°, в София градусите ще са 31.

По Черноморието сутринта облачността ще е значителна, но до обяд ще се разкъса и ще грейне слънцето. Максималните температури ще са до 28° на нос Шабла на север и 27° в Ахтопол на юг, до 29° в района на Бургас. Температурата на морската вода е 26°-28°. Вълнението на морето ще е до 3 бала. 

В планините ще е слънчево, подходящо за туризъм. Максималната температура на 1200 метра ще е до 27°, на 2000 метра - около 18°. В курортите Боровец и Пампорово термометерът ще сочи до 23° на сянка, в Банско до 27°.

В неделя и в началото на новата седмица времето ще е слънчево. Температурите ще растат и в понеделник максимални ще са между 34° и 39°. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Кръговрат на живота: как Източните Родопи се превърнаха в модел за възстановена екосистема

Източните Родопи са едно от малкото места в Европа, където природният баланс е възстановен почти до състоянието си отпреди два века. Тук екосистемите функционират по естествен начин. С други думи – животните и растенията съжителстват..

публикувано на 30.01.25 в 11:35
Мария Дренчева

Програмата EXPLORER задържа в България таланти в информатиката и математиката

Днес, 30 януари, ще бъдат представени условията и сроковете за кандидатстване за новия етап от програмата EXPLORER на Института за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии INSAIT към Софийския университет "Св. Климент Охридски". Създадоха..

публикувано на 30.01.25 в 07:20

В Свищов отбелязват 169 години от основаването на първото българско читалище

В крайдунавския град Свищов днес ще бъдат отбелязани 169 години от основаването на първото българско народно читалище . Честването ще се състои пред паметната плоча на Димитър Начович , където ще бъдат поднесени цветя.  Читалището е открито в града..

публикувано на 30.01.25 в 07:00