Нови ограничения ще се въведат в София заради повишения ръст на заразени с Covid, каза пред bTV ръководителят на Столичната регионална здравна инспекция Данчо Пенчев.
От 11 август фитнеси, заведения и театри ще работят с 30% капацитет.
Работното време на заведенията се ограничава от 6 до 23 часа. При частни събирания на закрито ще могат да присъстват 50 души, а на открито до 100.
Очаква се заповедта да бъде издадена от здравния министър на 10 август.
„За момента София е в жълтата зона на 14-дневна база на заболеваемост, а на база 7-дневния анализ е в червената“, обясни Пенчев и допълни, че ако пикът на четвъртата вълна от пандемията съвпадне с началото на учебната година, то тя може на места да започне неприсъствено.
Кристиян Владов и Стефан Кюркчиев от Природонаучния музей в Пловдив работят по проект за транспортиране на живи риби от Южния полярен кръг до България. Целта е да се създаде антарктически аквариум в Пловдив, където посетителите – от ученици до..
Ще бъде приложена процедурата за изваждането на военните разходи от индекса за изчисляване на инфлацията, заяви в Мюнхен министърът на отбраната Атанас Запрянов, предава БТА. На конференцията по сигурността министърът обясни, че това е позиция, която..
Справянето с кризите пред ЕС, изисква повишаване на европейската глобална конкурентоспособност и гарантиране на сигурността, заяви президентът Румен Радев на среща с председателя на Европейския съвет Антонио Коща в рамките на Мюнхенската конференция..
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде..
На 14 февруари в "България днес" сме на празнична вълна. Почитаме и Трифоновден, и деня на Св. Валентин, и деня на археолога. В аванс поглеждаме и към..