За първи път Григор Димитров ще играе на полуфинал в Индиън Уелс

Григор Димитров ликува след последната точка.

Най-добрият български тенисист Григор Димитров продължава с великолепната си игра на Мастърс турнира в Индиън Уелс. В мач от четвъртфиналите българинът показа борбен дух и отново, както на осминафинала, успя да направи обрат в срещата, този път срещу световния №12 поляка Хуберт Хуркач. След два часа и 40 минути надиграване мачът завърши при резултат 3:6 6:4 7:6(2).

Тази победа бе под номер 100 за Димитров на турнири от сериите Мастърс 1000. На полуфинала българинът ще се изправи срещу британеца Камерън Нори, който с лекота победи Диего Шварцман с 6:0 и 6:2.