Отношенията между България и Великобритания след Брекзит станаха акцент в среща на министъра на външните работи Светлан Стоев и посланика на Великобритания Роб Диксън. Българската страна подчерта необходимостта от уреждане на множество двустранни въпроси, включително в социалната сфера, а британската страна изрази готовността си за предприемане на необходимите стъпки.
Във Великобритания постоянно пребивават над 300 000 български граждани, а по данни на британското посолство в София, британските граждани с постоянно пребиваване у нас са 12 000.
Важна тема в разговора бяха и отношенията в образованието. Университетите във Великобритания са сред най-предпочитаните от българските студенти. В момента там се обучават около 6 500 наши сънародници. По данни на британската страна български висши учебни заведения са избрали над 3500 британски младежи, главно в областта на медицината.
Посланик Диксън изрази надежда, че интересът на българските студенти към висшето образование във Великобритания ще се запази. Той сподели, че се работи върху съвместни проекти между български и британски университети. Информацията е на МВнР.
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са почти без дневен ходот минус 3° до 0°. Максималните температури в Южна Българияще са между 2 и 7°,..
Една година от смъртта на руския опозиционен лидер Алексей Навални беше отбелязана с панихида в храма “Св. Неделя” в София. Инициативата е на движението "За свободна Русия", което е сдружение на руски имигранти в България. На 16 февруари 2024 г...
Кристиян Владов и Стефан Кюркчиев от Природонаучния музей в Пловдив работят по проект за транспортиране на живи риби от Южния полярен кръг до България. Целта е да се създаде антарктически аквариум в Пловдив, където посетителите – от ученици до..
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде..
Разширяването на свързаността между България и Турция е инвестиция в развитието на целия регион. Това заяви президентът Румен Радев на среща с министъра..