Днес, 4 ноември, става ясно дали на изборите след десет дни ще се броят всички разписки от машинното гласуване. След като изслуша аргументите на представителите на три от регистрираните за участие във вота коалиции, че решението на ЦИК да се преброяват разписките е незаконосъобразно, ВАС ще се произнесе днес по казуса.
ЦИК изпрати писмено становище, с което поиска съдът да отхвърли жалбите на трите формации.
Припомняме, че преди изборите за 46 Народно събрание на 11 юли ВАС вече е разглеждал сходен казус. Тогава магистратите се произнесоха, че според Изборния кодекс единственият начин за отчитане на резултатите от вота е чрез отпечатване на протокола от системата и че той не съдържа изискване за проверка и преброяване на контролните разписки.
Театралното представление-мюзикъл "Преселници" по едноименния роман на Константин Петканов ще бъде представено в София на 21 март на сцената на кино-театър "Влайкова". Спектакълът се организира с подкрепата на Културно-просветното дружество за връзки..
Министерството на туризма организира широкомащабна международна рекламна кампания в каналите National Geographic и 24 Kitchen, част от групата на The Walt Disney Company и Warner Bros. Телевизионната реклама за промотиране на България като..
Синдикално протестно "студио" временно затвори движението по бул. "Цар Освободител" в центъра на София с призив за увеличение на заплащането в трите обществени медии - БТА, БНР и БНТ. Акцията е част от протеста на синдиката КНСБ пред..
България, далечна като мираж, се оказва любима за човек, който никога не е стъпвал в страната ни. От близо 50 години г-н Джаянта Чакрабарти следи всичко,..
В сряда минималните температури ще бъдат минус 6° и минус 1°. В София ще е около минус 3°. През деня ще е предимно слънчево. По-значителни..
От МВнР предупреждават българските граждани, които възнамеряват да посетят гр. Истанбул, че считано от 19 март 2025 г. от страна на турските власти са..