Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Намаляват новозаразените, но нараства процентът на инфектираните

Снимка: БГНЕС

5703 са новите случаи на коронавирус в страната за последните 24 часа. Те са с 1359 по-малко спрямо ден по-рано. 72,66 % от новозаразените не са ваксинирани.

Положителни са 19,1 % от направените 29 813 теста, като показателят се увеличава с над 0,5 на сто, сочи порталът coronavirus.bg.

Регистрираните активно болни са 139 593. За последното денонощие в болници са постъпили 553-ма инфектирани. 81 % от тях не са имунизирани.
Хоспитализирани са 5257 пациенти. 579 са на интензивно лечение.
В сряда са починали 77 души с установен Covid. 71 от тях не са били имунизирани. Излекуваните са 6257.
Поставени са 30 398 ваксини. Със завършен имунизационен цикъл са 1 954 380 души.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

София е домакин на балканския форум В40

Най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40 ще се проведе в София между 24 и 25 февруари. Темата на софийското домакинство е “Бъдещето на Балканите: иновации, сътрудничество, зелен преход и растеж”, а фокусът на българското..

публикувано на 23.02.25 в 17:48

Жълт код за студено време е подаден за 5 области в Североизточна България

В понеделник минималните температури ще са между минус 15 и минус 10 °. По-високи ще са стойностите в Западна България. В София ще е около минус 4°. Сутринта край реките са възможни и мъгли. През деня ще е предимно слънчево. Температурите ще..

публикувано на 23.02.25 в 17:42

Заради войната в Украйна разляха червена боя пред руското посолство

Червена боя беше разлята пред посолството на Русия в София. От видео, публикувано във "Фейсбук" страницата на БОЕЦ, се вижда как симпатизанти на организацията свалят бидони с боя пред сградата и разливат боята. Те развяват знамето на Украйна и държат..

публикувано на 23.02.25 в 14:05