Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Димитров продължава, а Томова отпадна в Australian Open

Григор Димитров

Григор Димитров успя за 11-ти път в своята кариера да премине първия кръг на Australian Open с победа над чешкият кфалификант Иржи Лехечка с 3 на 1 сета - 6:4, 4:6, 6:3, 7:5. Първата българска ракета срещна сериозен отпор от 142-ия в световната ранглиста. Димитров беше колеблив срещу 20-годишния чех, но не допусна изненада и победи за 2 часа и 48 минути. Това беше първи мaч между двамата, а за чеха дебют в основната схема на турнира от Големия шлем. Съперник на Григор във втория кръг ще е 56-ият в световната ранглиста французин Беноа Пер.

Виктория Томова приключи участието си в Мелбърн. Тя отпадна още в първия кръг на Australian Open след загуба с 3:6, 3:6 от французойката Ализе Корне.