Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Войната в Украйна

Съветът за сигурност на ООН заседава извънредно, Украйна ще продължи преговорите с Русия

Снимка: ЕПА/БГНЕС

По искане на британския премиер Борис Джонсън Съветът за сигурност на ООН заседава извънредно в Ню Йорк след руското нападение, предизвикало пожар в украинската АЕЦ „Запорожие”. Заседанието в Съвета за сигурност е поредната среща в ООН по темата Украйна. В сряда на специално заседание на Общото събрание с огромно мнозинство беше приета резолюция, настояваща за  изтегляне на руските войски от Украйна.  

Междувременно Украйна обяви, че е готова да проведе трети кръг преговори за прекратяване на огъня с руските представители утре или в неделя. Според украинския президентски съветник Михайло Подоляк позициите и на двете страни остават твърди. Президентът Зеленски няма да направи отстъпки, които може да дискредитират борбата за свободата и териториалната цялост на Украйна, заявява Михайло Подоляк.

В телефонен разговор с германския канцлер Олаф Шолц руският президент Владимир Путин е казал, че Русия е отворена за диалог с Украйна и с всички, които искат мир, при условие че всички искания на Москва бъдат изпълнени, съобщават от пресслужбата на Кремъл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Луковмарш 2022

Протест срещу еврото и националистически марш в София

Три протеста ще се проведат в столицата днес. От 17 ч. тази вечер от 17.00 ч. от църквата "Света Неделя" ще се проведе Луковмарш в памет на смятания за герой от Първата световна война ген. Христо Луков , който по-късно като министър на отбраната..

публикувано на 22.02.25 в 09:26

Животът на траките и откритията на родните учени – на фокус в "Долината на тракийските царе"

"Траки, вино и култура" – е темата на семинар в археологическия комплекс "Долината на тракийските царе" близо до Казанлък, който събира на 22 февруари учени и изследовател от цяла България. Това е девето издание на научния форум, а..

публикувано на 22.02.25 в 08:25

България днес - 21 февруари 2025 г.

В предаването на 21 февруари говорим за Международния ден на майчиния език. Поглеждаме към темата за опазването  на езиковото и културното многообразие от два различни ъгъла – имигрантите в България и българите в чужбина.  Мечтата на три поколения..

публикувано на 21.02.25 в 19:00