Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България е приютила близо 42 000 украинци

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Броят на хората, идващи от Украйна, е изключително голям и е необходима много голяма мобилизация на усилия не само на регионално, но и на местно ниво. Това посочи в интервю за БНТ Диана Димова от гражданска организация „Мисия „Криле”, Стара Загора.

По думите ѝ никой в страната не е подготвен за хуманитарната криза, а най-лошият сценарий тепърва предстои, тъй като броят на бежанците се увеличава с всеки час.

По данни на Граничната полиция, близо 42 000 са украинците, които в момента са на територията на България, а от 24 февруари досега са преминали общо около 90 000 украинци. До днес пред служителите на Гранична полиция са подадени 276 молби за закрила от влизащи граждани на Украйна, а само за последното денонощие у нас са влезли около 4500 украинци, преминалите транзитно са 2 500 души.

     


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Честити 89, Радио България!

На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина.  Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!  Въпреки трудното време, през 2021-2022 г. успяхме да възстановим аудио предаванията "България..

публикувано на 16.02.25 в 08:55
Кирил Вълчев

БТА представя уникален шрифт по повод годишнината си

На 16 февруари 2025 г. се навършват 127 години от излизането на първия бюлетин на Българската телеграфна агенция, подписан от нейния първи директор Оскар Искандер. Агенцията е създадена още през 1898 г. с указ на княз Фердинанд I, по модела на..

публикувано на 16.02.25 в 07:30

Хладна неделя, в Североизточна България - сняг

През следващото денонощие ще бъде облачно. В Североизточна България ще завали сняг, който през деня ще обхване много райони от Северна България. В Южна България валежите ще са от дъжд. Интензивни и значителни по количество ще са снеговалежите в..

публикувано на 15.02.25 в 17:50