Филмът, който българската публика чакаше с огромно нетърпение се нарича „Петя на моята Петя“. Той е на екран от началото на годината и продължава да привлича зрителски интерес не само в страната, но и зад граница. Посветен е на талантливата поетеса Петя Дубарова, която въпреки че напуска този свят едва на 17 години, продължава да вълнува поколения млади българи.
Поредното признание за филма, вдъхновен от живота на талантливата Петя, дойде от фестивала „Франкофилм“, проведен в Рим. Там българската игрална продукция спечели наградата на публиката.
В официалната селекция за фестивала са участвали 18 филма от различни страни, а в нея „Петя на моята Петя“ е бил единственият от България. В момента лентата е на световно турне сред българските общности в чужбина – Кьолн, Хамбург, Мадрид и Малага.
Будителите са личностите, към които изпитваме не само признателност и възхищение, но и възприемаме като едни от най-значимите фигури в историята ни, защото събуждат чувството ни за национална приобщеност. Какво обаче стои зад понятието "будител“,..
Един от най-добрите цигулари в света и концермайстор на Кралския Концертгебау оркестър в Амстердам Веско Ешкенази отново си е вкъщи, в родната София. Повод са двата заключителни концерта от Националното турне на проекта "В света на музиката” на..
Покана за изложба на открито "Будителките – жените, които променят историята" отправи във Фейсбук страницата си Българският културен институт във Варшава. Експозицията ще изложена на пана на оградата пред българското посолство в полската столица...
След успеха на фестивала "Ние сме децата на реката" през септември, гражданска фондация отново си партнира с пловдивския район "Централен". Този път..