В събота минималните температури ще бъдат между 7 и 12°, в София около 7°. През деня ще е слънчево. Ще духа до умерен югозападен вятър. Максималните температури ще достигнат от 22 до 27°. В столицата термометрите ще сочат до 22°.
Над планините също ще е слънчево. След пладне над масивите от Западна България ще се заоблачава. Ще духа до умерен, по билата и силен югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 м ще е 16°, на 2000 метра до 9°. Има опасност от лавини по високите места извън пистите.
В неделя се очаква рязка промяна на времето, понижаване на температурите и валежи в цялата страна.
В брой 40 на предаването ви предлагаме : Във вълшебния свят на "Вазовчетата" и българския език във Франция – интервю с Янета Димитрова, преподавател в БНУ „Иван Вазов“ в Париж и отговорник за Международния литературен конкурс "Вълшебното..
Възпитаници на Професионалната гимназия по техника и строителство "М. В. Ломоносов" в Добрич представят реконструирани от тях изобретения на отец Матей Преображенски – Миткалото в Регионалния исторически музей на града, на 27 февруари. Поводът за..
"Украинското книгоиздаване днес" - такава ще бъде темата за разговор с украинската писателка Наталия Матолинец и преводачката Райна Камберова тази вечер от 18:00 ч. Дискусията е организирана от Къща за литература и превод (Sofia Literature and..
Днес от 16:00 часа в Галерията на открито в Градската градина на София се открива документалната изложба "Възкресение на Свободата". Изложбата е посветена..
Няма да има ново броене на бюлетините от последните парламентарни избори от октомври 2024 г. Централната избирателна комисия се събра днес на заседание,..
В брой 40 на предаването ви предлагаме : Във вълшебния свят на "Вазовчетата" и българския език във Франция – интервю с Янета Димитрова,..