Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Ангел Русев спечели европейска титла във вдигането на тежести

Снимка: wfbulgaria

20 годишният Ангел Русев защити своята европейска титла в щангите, като взе златото от първенството в Тирана. Състезателят остана трети в движението изхвърляне със 113 кг. Но в изтласкването беше недостижим и с постижение от 144 кг. събра в общия двубой 257 кг. Това беше точно с 1 кг. пред испанеца Хосе Брачи Гарсия, който го водеше с 2 кг. от първото движение. Бронзът остана за украинеца Дмитро Вороновский.

С шест успешни опита и общ двубой 220 кг българският дебютант Дениз Данев остана на престижното четвърто място.

Точно преди година Русев стана европейски шампион при най-леките в кат. 55 кг.