За първи път човек обиколи Витоша за по-малко от 8 часа

Христо Цветков
Снимка: Facebook/Витоша100км

Христо Цветков пробяга 100 км в обиколката на планината Витоша за 7.45:34 ч. Той подобри с 22 мин. собствения си рекорд. 27-годишният атлет изпревари останалите в надпреварата с близо час. "Трасето бе добро, нямаше много кал до последните 15 км, които много ме затрудниха, там изгубих може би над 5 минути", каза победителят.

Надежда Ангелова

2 минути и 3 секунди не достигнаха на Надежда Ангелова да подобри рекорда при жените от 2020 г. Ангелова финишира за 9.19:35 ч.

Самуил Вълчев победи в дуатлона, където участниците преминават по трасето с велосипед, а след това и с бягане. Вълчев финишира след двестате километра за 14.46:27 ч.

При жените най-бърза в дуатлона беше Деница Зайкова с време 18.36:39 ч.