Писателят Георги Господинов представи в Бургас една от по-малко познатите свои творби, озаглавена "В пукнатините на канона". Разделена на две части, книгата прави дисекция на някои от по-непопулярните произведения на български класици като Христо Ботев, Пейо Яворов и Никола Вапцаров. Втората част авторът посвещава на темите за тъгата, спомените, паметта. Именно те го провокират да изследва изключително детайлно последните български банкноти, които продължават да са в обращение днес. Трудът му е забележителен, тъй като писателят успява да проучи посланието на увековечените върху банкнотите текстове и защо са избрани именно те.
"Всеки от нас носи в джоба си по една антология, която, уви, е най-рядко и малко четената" – споделя Георги Господинов. Подобно изследване на платежно средство, което е част от ежедневието ни, е изключително полезно, особено на фона на приближаваща се замяна на българската валута с евро. Върху банкнотите на общоевропейската валута обаче, личностите са заменени с образци на европейското наследство – архитектурни паметници и мостове.
История като на кино – казваме си често, когато ни разкажат невероятен сюжет или дочуем такъв от съседна маса в някое кафене. Но именно киното сякаш помага на днешния дигитално зависим човек, за когото вълшебните светове от хартиените книги са..
След успеха на фестивала "Ние сме децата на реката" през септември, гражданска фондация отново си партнира с пловдивския район "Централен". Този път поводът е специална изложба, която показва детски рисунки, вдъхновени от природата. Пловдивчани и..
В Централното фоайе на Ректората на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ беше открита фотоизложбата „По следите на Михайло Парашчук“, посветена на творчеството на украинския скулптор и неговия принос към българската архитектура...