Слушайте!

България спечели втори медал на Европейския олимпийски фестивал в Словакия

Снимка: Facebook/Bulgarian Olympic Team

На продължаващия в словашкия град Банска Бистрица Европейски олимпийски младежки фестивал, Ирен Саръбоюкова грабна бронза в скока на височина. Още снощи Ирен преодоля квалификациите със 170 сантиметра, а днес във финала подобри с два сантиметра собственото си върхово постижение и със 180 сантиметра, заслужи място на почетната стълбичка.

Победителка със 184 сантиметра е хърватката Яна Кошак, а среброто с личен рекорд от 182 сантиметра спечели сръбкинята Николина Пеятович.

Нургюл Салимова представя България на Турнира на претендентките

Нургюл Салимова е единствената, която ще представи България, на започващия днес в Торонто Турнир на претендентките за световната титла по шахмат, след като заслужи мястото си там с блестящото си представяне на Световната купа миналия септември, когато..

публикувано на 03.04.24 в 17:41

Кубрат Пулев спечели шампионски пояс след победа в София

Кубрат Пулев завоюва интернационалната титла на Световната боксова асоциация в тежка категория след победа над украинеца Ихор Шевадзуцкий с единодушно съдийско решение. Пред над 8000 зрители в "Арена София" Пулев надигра в главния мач от галавечерта..

публикувано на 31.03.24 в 09:17
Григор Димитров

След драматична битка със Зверев Григор Димитров отива на финал в Маями

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за финала в турнира от сериите “Мастърс” в Маями, САЩ. Това стана след драматична битка, продължила 2 часа и 39 минути срещу олимпийския шампион и световен №5 Александър Зверев, завършила с..

публикувано на 30.03.24 в 09:27