Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Множество експертизи ще бъдат назначени за установяване на причините за инцидента със сръбския автобус

Предстои назначаване, както на автотехническа, така и на множество съдебно-медицински експертизи, които да изяснят причините за тежкия инцидент със сръбския автобус на АМ Тракия. 

Версията е или грешка на водача, или евентуално техническа неизправност на автобуса, заради разлятото гориво и моторно масло на пътното платно. По думите на председателя на Европейския център за транспортни политики Диана Русинова, пътната настилка в участъка е в добро състояние. Според нея обаче, съгласно българските закони, превоз на деца не може да се осъществява в тъмната част на денонощието, но контрол над автобуса не е упражнен от отговорните институции. Поради сложността на делото, предстои то да бъде разследвано и водено от следователи от Национална следствена служба. 

Шофьорът на автобуса е задържан, а по случая е образувано досъдебно производство.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В Източните Родопи се сформира нова двойка черни лешояди

Мъжки черен лешояд, освободен в рамките на реинтродукцията на вида, е успял да намери спътница в живота си, която вероятно произхожда от колонията на черните лешояди в Националния парк "Дадя" в Гърция. Новата двойка е забелязана в Източните..

публикувано на 14.02.25 в 16:20

Средната работна заплата в София е 3388 лева

Най-високата средна работна заплата в България е в София-град – 3388 лева, а най-ниската е в Смолян – 1617 лева. Това сочат данните на Националния статистически институт за декември 2024 година. Заради заплатите в столицата в целия Югозападен..

публикувано на 14.02.25 в 15:06

В зоопарка на Бургас животни и хора могат да общуват без прегради

Бургаският зоопарк предлага контактни зони, в които посетителите могат да общуват с различни животни, пуснати свободно. Любителите на животните имат възможност да се снимат с тях и да ги нахранят от ръка. Зоните са достъпни целогодишно ,..

публикувано на 14.02.25 в 10:05