В понеделник сутринта валежите ще спрат и на югоизток. През деня над страната ще е слънчево. След обяд на места ще има заоблачавания, но само в най-южните райони може слабо да превали. Жълт код за силен вятър е обявен за 9 области в Северна България и в областите Пазарджик, Пловдив и Сливен. Максималните температури ще са от 21 до 26°, за София - 21°.
Над Черноморието до обяд ще е предимно слънчево. Максималните температури ще са 23-26°. Морската вода е 24-25°. Вълнението на морето ще е до 3 бала.
В планините ще е ветровито с променлива облачност и почти без валежи. Максималната температура на височина 1200 м ще е до 16°, на 2000 м - 8°.
Във вторник времето ще остане есенно топло.Днес и утре БСП провежда заседание на 51-вия си конгрес. Очаква се временният председател Атанас Зафиров да направи отчет за изминалия период. Делегатите трябва да гласуват и промени в Устава на партията, с които да се върне старото положение -..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде кореспондентът на БНР Пламен Христов. Посетителите ще могат да се насладят на "Бабината гозба" и..
Преди дни в защитената местност "Калимок - Бръшлен" близо до крайдунавския град Тутракан се излюпи първото къдроглаво пеликанче за този сезон, съобщават от Българското дружество за защита на птиците "BirdLife Bulgaria". Родителите му активно се..
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..