Президентът на Северна Македония Стево Пендаровски ще изпрати секретаря на своя кабинет Миле Бошняковски на утрешното откриване на т.нар. Македонски културен клуб “Никола Вапцаров” в Благоевград. Въпреки изразената по-рано почуда защо не е поканен да присъства, оказва се, че Пендаровски все пак е получил покана. По думите му, събитието е първото, организирано от македонци в България, откакто РСМ е независима държава.
Всички македонски граждани са добре дошли в Благоевград
Външното ни министерство вече заяви, че не коментира инициативи на частни лица, но вижда провокация в пристигането на македонски представители с категорична антиевропейска убеденост на откриването. Семейството на Никола Вапцаров пък декларира, че не е давало съгласието си клубът да носи името му, както и че самият поет се е самоопределял като българин.
В събота , 22 март, минималните температури ще бъдат от минус 2 до 3°. В София ще е около 0°. През деня ще е слънчево с разкъсана висока облачност, над Западна и Централна Северна България предимно значителна средна и висока. Ще духа слаб, в..
В предаването на Радио България на 21 март ще чуете за богаството на старите български народни говори, което все още се пази в Албания. Монография по темата издаде българистът от Тиранския университет д-р Миранда Бело. 10..
Българската образователна система и Законът за предучилищното и училищното образование нямат т.нар. езикова интеграция, призна министърът на образованието Красимир Вълчев пред ресорната парламентарна комисия. По думите му, това означава ако едно..
България, далечна като мираж, се оказва любима за човек, който никога не е стъпвал в страната ни. От близо 50 години г-н Джаянта Чакрабарти следи всичко,..
Министерството на туризма организира широкомащабна международна рекламна кампания в каналите National Geographic и 24 Kitchen, част от групата на The..
Българската образователна система и Законът за предучилищното и училищното образование нямат т.нар. езикова интеграция, призна министърът на..