36 са новозаразените с Covid в страната за последните 24 часа. Случаите намаляват със 10 спрямо ден по-рано. Над 80,5% от новоинфектираните не са ваксинирани. Положителни са близо 5% от направените 730 теста, при 5% на показателя в неделя, сочи порталът coronavirus.bg.
Регистрираните активно болни нарастват с 35 до 3792. В болници са приети 9 инфектирани. Нито един от тях не е бил ваксиниран. Хоспитализираните нарастват с четирима до 358. На интензивно лечение са 48 заразени.
През денонощието е починал един човек с установен Covid, който не е бил имунизиран. Не са регистрирани излекувани. Поставена е една ваксина.
През следващото денонощие, над по-голямата част от страната, облачността ще се задържи значителна с временни разкъсвания. През нощта, в повечето райони ще бъде почти тихо. Сутринта на отделни места ще има намалена видимост. В петък , 14..
По примера на Хърватия, последвана от Гърция, Румъния, Словения, Северна Македония, Черна гора и Босна и Херцеговина, и в България четири организации обявиха 13 януари за ден без пазаруване в големите търговски вериги заради високите цени...
Киберсигурността и включването на България в Програмата за безвизови пътувания в САЩ са два приоритета на правителството, свързани пряко с Главната дирекция "Борба с организираната престъпност", заяви министърът на вътрешните работи Даниел Митов..
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..