Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Федералният канцлер на Австрия Карл Нехамер е на посещение в България

Румен Радев и Карл Нехамер
Снимка: Президентство

Федералният канцлер на Австрия Карл Нехамер ще бъде днес на работно посещение в България по покана на президента Румен Радев. Във фокуса на визитата ще бъдат обезпечаването на охраната на българската граница, противодействието на миграционния натиск и прилагането на европейското право по отношение на Шенген. В делегацията, водена от Нехамер, ще бъде Герхард Карнер - федерален министър на вътрешните работи на Австрия.
Нехамер ще бъде запознат на място с предприетите мерки за охрана на външната граница на ЕС с Турция. Заедно с президента Румен Радев той ще посети Регионалната дирекция “Гранична полиция” в Елхово, където е разположен Регионалният координационен център, част от Интегрираната система за наблюдение на българо-турската граница.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Министърът на отбраната Атанас Запрянов участва в конференцията по сигурността в Мюнхен.

ЕС възприе българско предложение по разходите за модернизиране на отбраната

Ще бъде приложена процедурата за изваждането на военните разходи от индекса за изчисляване на инфлацията, заяви в Мюнхен министърът на отбраната Атанас Запрянов, предава БТА. На конференцията по сигурността министърът обясни, че това е позиция, която..

публикувано на 16.02.25 в 10:53
Президентът Румен Радев резговаря с с председателя на Европейския съвет Антонио Коща.

Президентът очаква Скопие скоро да изпълни Европейския консенсус от 2022 г.

Справянето с кризите пред ЕС, изисква повишаване на европейската глобална конкурентоспособност и гарантиране на сигурността, заяви президентът Румен Радев на среща с председателя на Европейския съвет Антонио Коща в рамките на Мюнхенската конференция..

публикувано на 16.02.25 в 10:22

Газопроводът "Балкански поток“ няма да е обект на санкции от САЩ

Газопроводът "Балкански поток“ няма да бъде обект на наложени от САЩ санкции за транзакции с "Газпромбанк“. Това става ясно от писмен отговор на депутатско питане до енергийният министър Жечо Станков. На 23 декември 2024 г. министерството на външните..

публикувано на 16.02.25 в 09:12