Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Приятно слънчево време на Велика Събота

Снимка: БГНЕС

През нощта се очакват валежи от дъжд главно в Централна и Източна България. На места ще са придружени от гръмотевици и ще са временно интензивни. Над западните райони облачността ще намалее до ясно време. Минималните температури ще са от 3°-4° на места из високите западни полета до 13°-14° по Южното Черноморие, в София - около 4°.

В събота ще преобладава слънчево време. В сутрешните часове на места в Източна България все още ще има превалявания, които бързо ще спрат, облачността и там ще се разкъса и намалее. Максималните температури ще са между 17 и 22°, в София - около 17°.          

Над планините облачността ще е променлива, по-значителна в сутрешните часове над масивите в Източна България и на места там все още ще има валежи от дъжд. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 12°, на 2000 метра - около 3°.

Променлива облачност се очаква на останалата територия на Балкански полуостров, само в Истанбул ще бъде облачно, без слънце. Най-ниска ще е температурата в Белград - 18°, най-висока - в Атина и Букурещ - 21°.

В Европа - в Берлин, Мюнхен, Виена, Рим и Киев ще валят дъждове. Най-топло ще е в Мадрид - 24°, най-студено - в Стокхолм, Санкт Петербург и Москва - 8-9°.

В Йоханесбург ще бъде слънчево - 24°. В Пекин ще има променлива облачност и температура до 21°. В Лима се очаква захлаждане и променлива облачност. След горещата вълна с температура до 32,6° там градусите ще спаднат до 28°. В Ню Йорк ще бъде облачно с температура 20°.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 14 февруари 2025 г.

На 14 февруари в "България днес" сме на празнична вълна. Почитаме и Трифоновден, и деня на Св. Валентин, и деня на археолога. В аванс поглеждаме и към 89-ия рожден ден на Радио България. И още…. Водещ е Красимир Мартинов.  02:00 - Актуална..

публикувано на 14.02.25 в 19:00

В почивните дни – температурите се понижават, възможно е да превали

В събота , 15 февруари, ще бъде предимно облачно, но ще е почти без валежи. Временни разкъсвания и намаления на облачността ще има в Горнотракийската низина. Ще духа слаб, в Източна България – до умерен вятър от изток-североизток. Минималните..

публикувано на 14.02.25 в 18:10

В Източните Родопи се сформира нова двойка черни лешояди

Мъжки черен лешояд, освободен в рамките на реинтродукцията на вида, е успял да намери спътница в живота си, която вероятно произхожда от колонията на черните лешояди в Националния парк "Дадя" в Гърция. Новата двойка е забелязана в Източните..

публикувано на 14.02.25 в 16:20