Украинската противовъздушна отбрана е свалила в ранните часове на 1 май 15 от 18 руски ракети, изстреляни срещу Киев, предава REUTERS. По данни на местните власти в украинската столица, няма жертви след атаката.
В Днепропетровска област руски ракети са се стоварили срещу Павлоград. При ударите са ранени 25 цивилни, сред които и 3 деца. Нанесени са щети на 44 цивилни жилища, промишлено предприятие и 3 детски градини. Украинците твърдят, че са свалили 7 ракети над града, твърди в Telegram ръководителят на местния общински съвет Микола Лукашук.
Ракетите са били изстреляни от 9 стратегически бомбардировачи Ту-95 от района на Мурманск и два Ту-160 от района на Каспийско море.
На места в Бахмут украинската отбрана е провела успешни контраатаки срещу руските агресори и та са изоставили някои от своите позиции, съобщи командващият украинските сухопътни сили ген. Александър Сирски, предаде УНИАН.
Чешкият президент Петр Павел заяви, че Украйна се нуждае от повече боеприпаси, за да може да се защитава ефективно или да предприеме контраатака. Павел заяви това след двудневно посещение в Украйна. Чешкият президент каза, че съюзниците снабдяват Киев с модерно оборудване, включително танкове, но с минимално количество боеприпаси, което ги превръща в складова наличност, заявява Павел пред чешкото издание "Seznam Zpravy".
Призоваващите към мирни преговори трябва да изпращат своите искания към руския президент Владимир Путин, а не към украинския Володимир Зеленски, призова външният министър на Литва Габриелюс Ландсбергис. "След агресията не молете двете страни да обсъдят мира. Помолете агресорът да отстъпи" е написал министърът в своя Twitter.
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са почти без дневен ходот минус 3° до 0°. Максималните температури в Южна Българияще са между 2 и 7°,..
Една година от смъртта на руския опозиционен лидер Алексей Навални беше отбелязана с панихида в храма “Св. Неделя” в София. Инициативата е на движението "За свободна Русия", което е сдружение на руски имигранти в България. На 16 февруари 2024 г...
Кристиян Владов и Стефан Кюркчиев от Природонаучния музей в Пловдив работят по проект за транспортиране на живи риби от Южния полярен кръг до България. Целта е да се създаде антарктически аквариум в Пловдив, където посетителите – от ученици до..
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..