Ритуал по освещаване на първата българска православна църква в Африка, изградена с помощта на българската държава и дарения на българи, ще се проведе на 13 май, съобщи посолството на България в Претория.
„Домакин на историческото събитие е Сдружението на българите в Южна Африка. За нас е голямо удоволствие да съобщим, че българският президент Румен Радев прие поканата и лично ще гостува за освещаването на църквата. След богослужението, което ще завърши в 11:00 ч., президентът и присъстващите духовни лица ще се обърнат с послания пред събралите се представители на българската общност“, допълват от посолството.
Йордан Минков пристига в Брюксел заедно със семейството си през 2007 година, когато страната ни става пълноправен член на Европейския съюз. Съпругата му получава договор за постоянна работа в Европейските институции и това преобръща живота на цялото..
Посланикът на България в Молдова Мая Добрева посети училища и университет в Автономно териториално образувание Гагаузия, по инициатива на Министерството на образованието на Молдова, предава БТА. Посланикът обсъди с учениците и студентите европейския..
152 години след като България губи своя свиден син, радетел за свободна, независима и толерантна държава – Васил Левски, личността му продължава да вълнува и вдъхновява сърцата на българите от всички поколения. Учените не спират да проучват делото на..
152 години след като България губи своя свиден син, радетел за свободна, независима и толерантна държава – Васил Левски, личността му продължава да..
152 години след гибелта на Апостола, личността на Васил Левски не спира да вълнува българите, независимо дали са в страната или в чужбина. Посолството на..
Посланикът на България в Молдова Мая Добрева посети училища и университет в Автономно териториално образувание Гагаузия, по инициатива на Министерството на..