Македонският премиер си позволи по изключително вероломен начин да сравни България с агресора Русия, заяви от парламентарната трибуна депутатът от ГЕРБ Георг Георгиев. "Това е не само цинично, но и нагло отношение към държава, която през последните 30 години е направила всичко, за да изгражда не само своя, но и авторитета на нейните съседи. През 1992 г. България е първата страна, която признава Северна Македония с нейното официално име. Ние никога не сме показвали претенции към начина, по който ще се казва тази държава", подчерта Георгиев.
Той коментира, че вътрешната нестабилност в България и липсата на редовно правителство са задълбочили разрива със Скопие. "Членството в ЕС е въпрос на ценности, на идеали, на самосъзнание. Евроинтеграцията на Северна Македония не е наша самоцел, но принадлежността към ЕС е единственият начин да покажем, че сме цивилизовани държави, които могат да се еманципират от негативната реторика, нека македонската страна да покаже това", призова Георгиев.
С тържествена церемония ще бъде изпратено българско военно формирование за участие в силите на оперативния резерв на стабилизиращите сили на НАТО в Косово (KFOR). Церемонията, на която ще присъства началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов,..
С блокиране на десетки възлови пътни артерии и оживени кръстовища ресторантьорите обещаха днес да изразят несъгласието си с липсата на диалог с управляващите и заложения в подготвяния бюджет за 2025 г. 20% ДДС за бранша. Желание за участие в..
В сряда минималните температури ще бъдат минус 6° и минус 1°. В София ще е около минус 3°. През деня ще е предимно слънчево. По-значителни временни увеличения на облачността ще има над източните райони. Ще духа до умерен вятър от..
България, далечна като мираж, се оказва любима за човек, който никога не е стъпвал в страната ни. От близо 50 години г-н Джаянта Чакрабарти следи всичко,..
От МВнР предупреждават българските граждани, които възнамеряват да посетят гр. Истанбул, че считано от 19 март 2025 г. от страна на турските власти са..
Българското правителство остава в готовност да окаже допълнителна помощ на своите приятели и съседи, ако се нуждаят от нея в този тежък момент...