В неделя ще преобладава слънчево време. Ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места главно в планинските и източните райони ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър. Максималните температури ще бъдат между 33° и 38°, в София – около 33°.
В планините ще преобладава слънчево време. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури. Ще духа умерен, по високите и открити части – временно силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 25°, на 2000 м – около 18°.
По Черноморието ще преобладава слънчево време, но ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Максималните температури ще бъдат 28°-33°, а на морската вода – 24°-26°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.
На Балканите ще бъде предимно слънчево и горещо. В Атина максималната температура ще достигне 42 градуса, в Истанбул – 34, в Букурещ – 32, в Белград – 31.
Предимно слънчево и горещо остава в Южна Европа. Значителна ще бъде облачността в по-голямата част от Западна, в Северна и северните части на Централна Европа. Ще има валежи, на отделни места - придружени с гръмотевици. С временни увеличения на облачността, но почти без валежи, ще е в останалата част от Източна Европа. В Рим ще бъде 38 градуса, в Мадрид – 36, във Виена – 32, в Мюнхен – 30, в Париж – 25, в Стокхолм – 20, в Москва – 21, Санкт Петербург – 19.
В Ню Йорк ще бъде слънчево и термометърът ще показва 30 градуса. Дъжд ще вали в Чикаго, където ще бъде 29 градуса, в Кейптаун с 16 и в Мелбърн с 13.В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са почти без дневен ходот минус 3° до 0°. Максималните температури в Южна Българияще са между 2 и 7°,..
Една година от смъртта на руския опозиционен лидер Алексей Навални беше отбелязана с панихида в храма “Св. Неделя” в София. Инициативата е на движението "За свободна Русия", което е сдружение на руски имигранти в България. На 16 февруари 2024 г...
Кристиян Владов и Стефан Кюркчиев от Природонаучния музей в Пловдив работят по проект за транспортиране на живи риби от Южния полярен кръг до България. Целта е да се създаде антарктически аквариум в Пловдив, където посетителите – от ученици до..
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде..
На 14 февруари в "България днес" сме на празнична вълна. Почитаме и Трифоновден, и деня на Св. Валентин, и деня на археолога. В аванс поглеждаме и към..