Започва проект за възстановяване популацията на брадатия лешояд в България и на Балканите, съобщиха от Природен парк "Сините камъни" в Сливен. В партньорство с Фондация за опазване на лешоядите от Нидерландия, Milvus group от Румъния и др. организации и фирми в страната, ще се работи и за утвърждаване гнезденето на черния лешояд в България, както и за възстановяване популацията на диви кози в Сливенския балкан и др. животни.
Проектът ще създаде ефективна мрежа от местни поддръжници за спасяване на бедстващи лешояди в България и съседните държави. Предвидени са дейности за популяризиране на лешоядите и предотвратяване заплахите срещу тях. Проектът е за 7 години, а стойността му над 5 млн. евро, от които ЕС осигурява 3,9 млн. евро.
Вижте още:
"Позицията на правителството е константна. Българската православна църква (БПЦ) е една и неделима. Нейното единство е от особена важност за обществото. При съобразяване с принципите на правовата държава и разделението на властите, решението на въпроса с..
Частична вина за трагичната катастрофа на автомагистрала "Струма" , при която загинаха 45 души от Северна Македония има и Агенция "Пътна инфраструктура", реши Окръжният съд в Перник. Катастрофата стана около 2.00 ч. на 23 ноември 2021 г., на 31-ия..
Няколко граждански сдружения от Лом и Козлодуй организират от 16:00 часа днес протест и автомобилно шествие срещу лошото състояние на пътищата в Северозападна България и по-специално на пътя Лом - Козлодуй, по който ежедневно пътуват много хора от..
Година на политическа нестабилност и противопоставяния не толкова на идеи за излизане от дългогодишния властови ребус, в който се намира България, а на..
Часовникът на кукления театър е една от емблемите на град Стара Загора вече 48 години. Той е пуснат в действие през 1977 година и е единственият такъв..
След Йордановден и Ивановден дойде ред и на Бабинден у нас! За една от най-вдъхновяващите професии- акушерството и първата среща с новия живот, за..