Експертна група от магистрати и университетски преподаватели започва преглед на законодателството, засягащо нарушителите на пътя. Целта е да бъдат подготвени законови промени за по-строги наказания на шофьорите, които не спазват правилата за движение.
“Институциите са една част от проблема с нарушителите на пътя, другата е обществото”, коментира пред БНР депутатът от ПП-ДБ Настимир Ананиев. По думите му, когато видим, че някой е пил, трябва да му вземем ключа от колата и да го качим на такси. “Много от хората подминават темата, защото не са се сблъсквали с нея. Тя обаче засяга цялото общество”, добави народният представител.
Тази вечер граждани отново ще протестират заради прегазеното момче на пешеходна пътека в центъра на София с настояването за по-строг контрол над водачите. Организаторите обявиха, че демонстрациите ще продължат до края на седмицата.
Мъжки черен лешояд, освободен в рамките на реинтродукцията на вида, е успял да намери спътница в живота си, която вероятно произхожда от колонията на черните лешояди в Националния парк "Дадя" в Гърция. Новата двойка е забелязана в Източните..
Най-високата средна работна заплата в България е в София-град – 3388 лева, а най-ниската е в Смолян – 1617 лева. Това сочат данните на Националния статистически институт за декември 2024 година. Заради заплатите в столицата в целия Югозападен..
Бургаският зоопарк предлага контактни зони, в които посетителите могат да общуват с различни животни, пуснати свободно. Любителите на животните имат възможност да се снимат с тях и да ги нахранят от ръка. Зоните са достъпни целогодишно ,..
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде..
На 14 февруари в "България днес" сме на празнична вълна. Почитаме и Трифоновден, и деня на Св. Валентин, и деня на археолога. В аванс поглеждаме и към..