Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Изложба с творби от XII Международно биенале "Майстори на карикатурата" в Пловдив

В Регионалния етнографския музей на град Пловдив беше открита изложба към XII Международно биенале "Майстори на карикатурата". Експозицията, включваща най-ярките творби на участници в проявата, може да бъде разгледана до края на месец октомври. Темата тази година е "Магията във времето и пространството". Тя  е насочена към света на свръхестественото и магическото, съпътстващи човечеството още от древността, съобщават организаторите. Според тях, чрез универсалния език на карикатурата, авторите са успели да разкрият различни противоположни категории като истина и заблуда, смешно и тъжно, традиционно и модерно, сътворявайки истински шедьоври.


За настоящето издание на биеналето бяха изпратени 232 карикатури от 106 автори. Те са представители на 37 държави от пет континента. Според регламента, журито номинира 20 творци. Петима от тях бяха удостоени със званието "Майстор на карикатурата", а останалите получиха диплом. Освен тях, в каталога на Биеналето са включени и други интересни карикатури. Изложбата в Етнографския музей на Пловдив представя творбите, които отговарят на високите изисквания на конкурсното жури, съобщават организаторите.


Вижте още :

Снимки: Регионален Етнографски музей – Пловдив


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка: Facebook/Археологически музей „Велики Преслав“

Музеят "Велики Преслав" представя Кирило-Методиевския маршрут в България

По повод деня на свети Кирил, Археологическият музей "Велики Преслав" представя изложбата "По следите на учениците". Експозицията, посветена на създателите на славянобългарската азбука проследява Кирило-Методиевския маршрут в България, като част..

публикувано на 14.02.25 в 11:07
Луиза Селло

Виртуозната флейтистка Луиза Селло свири в София

Тази вечер от 19:00 ч. столичната зала "България" ще бъде домакин на концерт с участието на виртуозната флейтистка Луиза Селло и маестро Орхан Шаллъел. Публиката ще има удоволствието да се наслади на блестящи изпълнения на произведения от..

публикувано на 13.02.25 в 07:10

Испанската писателка Ана Андреу Бакеро представя романа си "Принцесата от Бухенвалд"

Испанската писателка Ана Андреу Бакеро пристига в България за представянето на романа си "Принцесата от Бухенвалд", съобщават от института "Сервантес", организатор на събитието заедно с издателската къща "Хермес".  Срещата с авторката е насрочена..

публикувано на 12.02.25 в 06:50