Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започва строеж на гигантски термален комплекс край София, който ще е в топ 5 на Европа

Снимка: investor.bg

На 30 минути от центъра на столичния град и по-точно в софийското село Равно поле, стартира изграждането на един от най-големите спа комплекси в Европа, научаваме от investor.bg. Новият курорт ще бъде захранен с минерална вода с температура 57,5 градуса и ще има 18 минерални басейна с обща площ от над 4000 м2, както и 20 водни пързалки с обща дължина от 1,2 км, сред които ще е и най-високата в България. Гостите ще се разхождат в просторни зелени площи, засадени с над 500 естествени палми, доставени от различни екзотични дестинации. 


Комплексът ще разполага с 5-звезден хотел с луксозен балнеологичен център, предлагащ оздравителни процедури с минерална вода, сол, кал, електротерапии и пр., ще има и множество заведения за хранене и развлечение, както и казино. Общата разгъната застроена площ ще бъде над 52 хил. квадратни метра. Предвидена е и редовна shuttle автобусна линия, която ще свързва София с новата атракция.


Срокът за осъществяването на проекта е 3 години. Инвеститорите са българска компания с дългогодишен опит в сферата на туристическите услуги и инвестициите в недвижими имоти. След реализацията на проекта той ще е в топ 5 в Европа от гледна точка на мащаба, прогнозират експерти. Най-близкият подобен обект в момента се намира в Букурещ.

Вижте още

Снимки: investor.bg

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Трагедията в македонския град Кочани повдига вълна от отчаяние, гняв и непримиримост

Република Северна Македония е в седемдневен траур. Град Кочани, където пожар в дискотека отне живота най-малко на 59 души – млади хора и деца, почти всички между 14 и 25 години – днес е обвит в мълчание. "С часове продължи бдението в градинката в..

публикувано на 17.03.25 в 12:25

Опожарената дискотека в Кочани не е имала лиценз

Пожарът в македонския град Кочани, при който загинаха 59 души и още 155 бяха ранени, е предизвестено събитие, смята доц. Милен Иванов, експерт по сигурност и бивш зам.-ректор на Академията на МВР. " Това е някакъв склад с добре изсъхнали греди, няма..

публикувано на 17.03.25 в 12:15
Американският университет в Благоевград

Студентка в Американския университет в Благоевград е сред жертвите на пожара в Кочани

Второкурсничката в Американския университет в Благоевград Стефания Алексова е една от жертвите на пожара в дискотеката в Кочани. Тя е родена в македонския град, станал сцена на трагедията, при която загинаха 59 души, а 155 бяха ранени. Изключително..

публикувано на 17.03.25 в 11:36