Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Асен Василев не очаква поскъпване на горивата заради конфликта в Близкия Изток

Асен Василев
Снимка: Силвия Великова

Държавата има достатъчно финансови резерви, за да посрещне непредвидени разходи въпреки задълбочаващия се конфликт в Близкия Изток, заяви пред БНР финансовият министър Асен Василев.

Министърът не очаква шоково поскъпване на горивата, но ако все пак това се случи, ще последва реакция. “Ще трябва да се въведат най-вероятно най-някакви компенсиращи мерки за гражданите, така че тази цена да не ги натовари прекомерно. Това обаче е малко вероятен сценарий в момента”, добави той.

И ДПС се обяви за отнемане на дерогацията на “Лукойл”

За БСП таксата над руската газ за Унгария зачертава влизането на България в Шенген

Що се отнася до искането на ГЕРБ и ДПС България да спре да внася руски петрол още до края на тази година, а не според приетото в НС решение дерогацията за “Лукойл” да действа до октомври 2024 г., Асен Василев каза, че няма гаранции дали бургаската рафинерия ще може да си осигури достатъчно надеждни доставки.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Честити 89, Радио България!

На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина.  Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!  Въпреки трудното време, през 2021-2022 г. успяхме да възстановим аудио предаванията "България..

публикувано на 16.02.25 в 08:55
Кирил Вълчев

БТА представя уникален шрифт по повод годишнината си

На 16 февруари 2025 г. се навършват 127 години от излизането на първия бюлетин на Българската телеграфна агенция, подписан от нейния първи директор Оскар Искандер. Агенцията е създадена още през 1898 г. с указ на княз Фердинанд I, по модела на..

публикувано на 16.02.25 в 07:30

Хладна неделя, в Североизточна България - сняг

През следващото денонощие ще бъде облачно. В Североизточна България ще завали сняг, който през деня ще обхване много райони от Северна България. В Южна България валежите ще са от дъжд. Интензивни и значителни по количество ще са снеговалежите в..

публикувано на 15.02.25 в 17:50