Мястото на България е в Шенген, заяви в интервю за БНР вицепрезидентът на Европейската комисия Вера Йоурова, която е на посещение у нас за участие в първата годишна среща на Балканския конституционен форум. Тя потвърди, че страната ни изпълнява всички критерии, за да бъде част от безвизовото пространство.
"Европейската комисия, която аз представлявам, каза ясно: "България заслужава да влезе в Шенген скоро“. Лично аз, като чехкиня, съжалявам, че това не се случи миналата година, когато беше чешкото председателство. Вярвам, че българите като общество правите всичко възможно, за да преминете през тази бариера и да се присъедините към Шенгенското пространство", отбеляза Йоурова пред репортерката на БНР Марта Младенова. На среща с Йоурова вицепремиерът и министър на външните работи Мария Габриел благодари за последователната подкрепа на Европейската комисия за приемането на България в Шенген.
Балканският конституционен форум бе учреден днес в София. Меморандумът за създаването беше подписан от представители на конституционните юрисдикции в Албания, България, Косово, Северна Македония, Турция и Черна гора. Чрез различни прояви Балканския конституционен форум ще е място за обмен на добри практики, идеи и опит в конституционното право, заявиха учредителите
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч! Въпреки трудното време, през 2021-2022 г. успяхме да възстановим аудио предаванията "България..
На 16 февруари 2025 г. се навършват 127 години от излизането на първия бюлетин на Българската телеграфна агенция, подписан от нейния първи директор Оскар Искандер. Агенцията е създадена още през 1898 г. с указ на княз Фердинанд I, по модела на..
През следващото денонощие ще бъде облачно. В Североизточна България ще завали сняг, който през деня ще обхване много райони от Северна България. В Южна България валежите ще са от дъжд. Интензивни и значителни по количество ще са снеговалежите в..
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде..
Разширяването на свързаността между България и Турция е инвестиция в развитието на целия регион. Това заяви президентът Румен Радев на среща с министъра..