Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Топло ще бъде в последната неделя на октомври

Снимка: БТА


През нощта ще бъде предимно ясно и почти тихо. Минималните температури ще са между 10° и 15°, в София - около 10°. Атмосферното налягане ще се повиши и ще е по-високо от средното за месеца.

Сутринта, на 29 октомври, на места в низините и около водните басейни видимостта ще бъде намалена. През деня ще е предимно слънчево. Ще духа слаб вятър от североизток. Температурите слабо ще се понижат и преобладаващите максимални ще бъдат между 20° и 25°, в София - около 21°.

Над планините ще бъде предимно слънчево. Ще духа умерен западен вятър, но до края на деня ще се ориентира от юг-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 15°, на 2000 метра - около 10°.

Над Черноморието ще е предимно слънчево, но сутринта на места видимостта ще бъде намалена. Ще духа до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са между 22° и 25°. Температурата на морската вода е 19°-21°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

В понеделник и вторник в Западна и Централна България ще бъде слънчево, а в Източна преди обяд ще бъде мъгливо или с инверсионна облачност, не са изключени и ръмежи. Вятърът ще е слаб от юг-югоизток. Минималните температури ще са между 8° и 13°, а максималните - между 22° и 27°.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Найден Тодоров получи най-високото румънско отличие за култура

На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик офицер" . "Тук сме, за да почетем днес вашия Маестро, когото смятам за национално съкровище,..

публикувано на 19.02.25 в 13:39

Столичното летище вече има нова визия и ново име

На тържествена церемония столичното летище бе наименувано “Васил Левски“, в присъствието на вицепремиера и министър на транспорта Гроздан Караджов, главният изпълнителен директор на оператор на аеропорта "СОФ Кънект" Хесус Кабайеро, представители на..

публикувано на 19.02.25 в 13:23

Мразовито време в средата на седмицата

В сряда , 19 февруари, минималните температури ще бъдат между минус 8 и минус 3°. В София ще е около минус 7°. През деня валежите от сняг в североизточните райони ще започнат да спират, но в Югоизточна България все още на много места снеговалежът..

публикувано на 18.02.25 в 18:10