Над 12 000 чужденци от държави извън ЕС са получили различни по вид разрешения за работа в страната ни от началото на годината. Според Агенцията по заетостта строителството е основният сектор, в който работят чужденците, като най-много те са в София, Пловдив, Варна, Бургас и Елин Пелин.
6837 души от държави извън ЕС са се регистрирали за сезонна заетост до 90 дни. Те са работили в хотелиерството и ресторантьорството, а също и в селското, горското и рибното стопанство.
Регистрираните за работа у нас чужденци с български произход са 156: от Молдова – 54; Русия – 49; Сърбия – 28; Украйна - 19 и Северна Македония -5. Те са наети предимно по двустранни спогодби за трудова заетост между България и съответната страна.
Със „Синя карта на ЕС“ за висококфалифицирана заетост в България работят 2134 граждани на трети страни.
77% от работещите в средното образование са готови да излязат на протест с искането да бъдат увеличени заплатите в сектора, според национално проучване на КТ "Подкрепа". Половината от анкетираните се обявяват за национална ефективна стачка, около 25% –..
В Деня на християнското семейство, в брой 27 на предаването, слушайте: Какви неразказани френско-български истории разказва българското училище "Надежда" в Сен Назер и Рен във Франция, разговор с основателката му Надежда..
Френско-българска търговска и индустриална камара днес организира посрещане на новото божоле в София. По стара френска традиция всяка година в третия четвъртък на ноември се посреща първото младо вино божоле. Традицията вече близо 20 години се..
От следващата учебна година профилираната гимназия с интензивно изучаване на румънски език "Михай Еминеску" може да бъде преместена в сграда в центъра на..
В Деня на християнското семейство, в брой 27 на предаването, слушайте: Какви неразказани френско-български истории разказва българското..
Френско-българска търговска и индустриална камара днес организира посрещане на новото божоле в София. По стара френска традиция всяка година в третия..