Въпреки заявеното намерение на Австрия да отпаднат проверките на летищата като част от пътя ни към Шенген, не трябва да се съгласяваме с липсата на разговор относно сухопътните ни граници. Тази позиция изрази пред Нова тв премиерът Николай Денков, който подчерта, че целта на страната ни е да постигне напредък и по отношение на сухопътния граничен контрол.
По думите му, не е ясно дали това ще бъде дата или механизъм, водещ до решаване на проблема. “Въпросът е да не стоим заложници на решения, които могат да зависят от абсолютно конюнктурни ситуации, от това дали има или няма избори в дадена страна”, коментира министър-председателят.По повод заявената позиция от Унгария да наложи вето на присъединяването ни, ако не отпадне таксата за транзит на руски газ, Николай Денков изрази надежда опозицията да спре бойкота заради демонтажа на Паметника на съветската армия и депутатите да гласуват решението още днес.
Премиерът каза още, че очаква нидерландският парламент да гласува за отпадане на ветото за влизането ни в Шенген.
Газопроводът "Балкански поток“ няма да бъде обект на наложени от САЩ санкции за транзакции с "Газпромбанк“. Това става ясно от писмен отговор на депутатско питане до енергийният министър Жечо Станков. На 23 декември 2024 г. министерството на външните..
В различни периоди от съществуването си, дирекция "Предавания за чужбина" на общественото радио, позната днес като мултимедийната многоезична програма на БНР – Радио България, е била повече от работно място за редица популярни имена от родната..
На 16 февруари 2025 г. се навършват 127 години от излизането на първия бюлетин на Българската телеграфна агенция, подписан от нейния първи директор Оскар Искандер. Агенцията е създадена още през 1898 г. с указ на княз Фердинанд I, по модела на..
В различни периоди от съществуването си, дирекция "Предавания за чужбина" на общественото радио, позната днес като мултимедийната многоезична програма на..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..
Справянето с кризите пред ЕС, изисква повишаване на европейската глобална конкурентоспособност и гарантиране на сигурността, заяви президентът Румен..