И тази година певците от един от съставите на БНР – Детския радиохор с главен диригент Венеция Караманова са подготвили Традиционен коледен концерт. На 21 декември от 19 ч. в Зала 3 на НДК ще прозвучат любими и най-скъпи песни от цял свят, които ще стоплят сърцата ни в очакване на настъпващите празници. Името на концерта е "С червените ботушки", защото тази песничка по музика на маестро Христо Недялков олицетворява детството и щастливия миг на празника за безброй български деца, както и за още повече вече пораснали деца у нас.
По традиция Детският радиохор подкрепя свои хористи, тръгнали по големия път на оперното изкуство, като им предоставя сцена и застава зад техния талант. Те от своя страна показват перспективата, която Детският хор на БНР предоставя на своите певци. Тази година гост-солисти ще бъдат бившите хористи Екатерина Кирчева и Свилен Денчев, сега студенти в Национална музикална академия "Проф. Панчо Владигеров".
Посланието, което изпраща Детският радиохор с този концерт, е в духа на предстоящите празници:
"Вярваме, че нашият празничен концерт ще отведе всички ни в магичното пространство на Коледа – където чуваме вълшебен звън, молитвата ни полита с вяра, елените препускат, коледарите пеят и почукват с гегите, а Добрият старец е подготвил всичко истински желано за нас."
Едно от заглавията, включени в програмата на концерта, е емблемата на Детския радиохор – "Зимна песничка" по музика на Христо Недялков, текст – Димитър Спасов.
"По-полека" … пее Стефан Вълдобрев, а рефренът вече няколко години се повтаря от българите в страната и в чужбина с надежда да намалим оборотите, с които превъртаме стрелките на ежедневието си… Стефан Вълдобрев е известен с умението си да напипва..
Двама любими певци от различни поколения - Маргарита Хранова и Стефан Илчев - изпращат 2024 г. с нова съвместна песен, посветена на светлите рождественски празници. Звънките им гласове се преплитат в коледната песен, озаглавена "В тази свята..
"Коледен химн" е сред най-новите български песни, посветени на рождественските празници. Изпълнява я Георги Костадинов заедно с малките певци от Вокална група "Даймънт". Идеята хрумва на автора ѝ Рафи Жамакорцян още преди година, когато..
Вярна на своя характерен етно стил с актуално звучене, Димана Мирчева, позната като DIA,ни поднася най-новия си сингъл – "Късно е". В него певицата и..