Слушайте!
Audio Player
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Google предлага инструменти на основата на изкуствения интелект за над 200 български училища

Снимка: mon.bg

Пилотен проект между Министерството на образованието и науката и Google ще бъде приложен в над 200 училища, стана ясно след среща на министър Галин Цоков в Лондон с регионалните мениджъри на корпорацията за Европа, Африка и Близкия изток. В тези учебни заведения ще се използват най-новите инструменти на технологичния гигант в сферата на образованието, включително на основата на изкуствения интелект.


От Google обясниха, че използат функционалности на изкуствения интелект още от 2015 г. и в момента разработват нови решения за подпомагане на всекидневната работа на учителите. Актуалните инструменти икономисват средно по 10 часа седмично на преподавателите, но вероятно тези, които ще бъдат използвани в българските училища, ще допринасят за още повече спестено време.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Обачно време с превалявания в първия работен ден

В понеделник ще остане предимно облачно. На места главно в Западна и Северна България ще има превалявания от дъжд. Минималните температури на повечето места ще бъдат между 4° и 9°, в София – около 6°, а максималните – между 17° и 22°, в София –..

публикувано на 23.03.25 в 18:30
Nessebar

С 20% нарастват цените на имотите по морето

Цената на имотите по Черноморието нараства с 20%, съобщи Нова тв, цитирайки някои от големите агенции за недвижими имоти в Бургаския район. Най-много клиенти има от България – те търсят да закупят големи апартаменти с цел инвестиция, които да използват..

публикувано на 23.03.25 в 16:20

Стотици граждани поискаха отново най-строги наказания за насилниците на животни

За пореден ден стотици граждани протестираха срещу насилието над животни. В София и Пловдив те призоваха Габриела Сашова и Красимир Георгиев от Перник, убили множество невинни създания за пари, да получават най-строги наказания – постоянна мярка..

публикувано на 23.03.25 в 12:50